وزیر صحت عامه خواهان همکاری کشور چین در راستای اجرای عملیات‌های پیچیده و آموزش داکتران افغان در این کشور شد

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۳:۵۹
وزیر صحت عامه خواهان همکاری کشور چین در راستای اجرای عملیات‌های پیچیده و آموزش داکتران افغان در این کشور شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با آقای وانگ یو سفیر کشور جمهوری خلق چین در کابل، از طریق ویدیو کنفرانس گفتگو نمود.

داکتر احمد جواد عثمانی، از کمک های کشور چین در امر مبارزه با ویروس کرونا که در شرایط بحران و پس از بحران افغانستان را همکاری نموده است، قدردانی کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه، اجرای عملیات های پیچده به خصوص( جراحی قلب، سرطان، گرده و دیگر موارد) را یکی از چالش‌های سکتور صحت خوانده و از سفیر چین خواست تا یک تیم از متخصصان این کشور را برای انجام عملیات‌های مغلق و آموزش داکتران افغان به این کشور به گونه وقفه یی بفرستد تا چالش سکتور صحت در این راستا حل گردد.

از سوی هم، آقای وانگ یو، بر تداوم همکاری های کشور چین به افغانستان تاکید نموده گفت که این کشور آماده تا سکتور صحت افغانستان را در بخش‌های مختلف همکاری نماید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۱۴:۲
Background image

طرح مبارزه با موج دوم ویروس کرونا در کشور مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، در نشستی با مسوولان صحی این وزارت طرح مبارزه با موج دوم ویروس کرونا در کشور را مورد ارزیابی قرار داد.

این طرح به خاطر هماهنگی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۴
Background image

کوریای جنوبی یک محموله مواد بهداشتی به دولت افغانستان مساعدت کرد

کشور کوریای جنوبی یک محموله مواد بهداشتی را که به دولت جمهوری اسلامی افغانستان مساعدت کرده بود، امروز در نشستی به وزارت صحت عامه کشور تسلیم کرد. این محموله شامل 277 هزار ماسک می‌باشد.

. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۴:۴۲
Background image

نشستی به خاطر مبارزه با شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور با مسوولان صحی مرکز و ولایات راه اندازی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با مسوولان صحی مرکز و صحت‌عامه ولایات به خاطر تدابیر و آمادگی‌ها در مراکز صحی مبارزه باشیوع موج. . .

BACK TO NEWS