تاكيد وزير صحت عامه بر بلند بردن كيفيت خدمات صحي در كشور

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۸:۳۰
تاكيد وزير صحت عامه بر بلند بردن كيفيت خدمات صحي در كشور

داكتر احمد جواد عثماني سرپرست و نامزد وزير صحت عامه، امروز از «انستيتوت طبي فرانسه براي مادران و اطفال» در کابل ديدن کرد.

داكتر عثماني، از تمام بخش‌های این مرکز صحی دیدن نموده و چگونه‌گی کارکردهای آن را قابل تحسین خواند.

نامزد وزیر صحت عامه، هدف از دیدار اش را از این مرکز صحی الگوبرداری از این شفاخانه به منظور مجهز سازی شفاخانه‌های دولتی و بلند بردن کیفیت خدمات صحی در کشور عنوان کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه، اصلاحات شفاخانه‌ها را از اولویت کاری اش خوانده گفت که قرار است در مرحله نخست سه شفاخانه را در کابل( شفاخانه‌های شیخ زاید، محمد علی جناح و جمهوریت) از لحاظ کیفیت خدمات و تجهیزات طبی به گونه كامل آماده گردد.

او هم‌چنان بر بهبود مدیریت شفاخانه‌ها در کابل و ولایات تاکید نموده تصریح کرد که تلاش‌ها بر بهبود مدیریت شفاخانه‌ها جریان دارد.

افزون بر این، وزارت صحت عامه حدود ده هزار کیت تشخیص ویروس کرونا و دو پايه دستگاه پي سي آر را به این شفاخانه مساعدت نموده و از آنان خواست تا با استفاده از اين ابزار به افراد بی بضاعت در راستای تشخیص این ویروس کمک نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS