دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یونیسف

Panah_moph
دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۲:۱۳
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یونیسف

دوشنبه، 20 ثور 1400

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با بانو الیس اکونگا معاون نماینده یونیسف در افغانستان دیدار و گفتگو نمود.

سرپرست وزارت عامه، در رابطه به تاخیر خریداری دستگاه‌های تولید آکسیجن با بانو اکونگا صحبت نموده و از او خواست تا پروسه فراهم سازی دستگاه‌های آکسیجن را در شرایط کنونی که یک نیاز مهم سکتور صحت می‌باشد سرعت بخشد.

داکتر مجروح، بر تدابیر جدی وزارت صحت عامه برای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا تاکید نموده و خواهان همکاری اداره یونیسف در راستای دادخواهی با دونرها برای تجهیز مراکز صحی غیر کرونا، فراهم سازی واکسین کرونا برای جوانان و تقویت برنامه آگاهی دهی در رابطه به کرونا در کشور شد.

او هم‌چنان گفت که کلپ‌های آگاهی دهی که در پیوند به موضوعات صحی از سوی رسانه‌ها تهیه می‌شود بسیار پرهزینه است و ما در نظر داریم تا یک ستدیو را در چارچوب وزارت برای کاهش هزینه در تهیه کلپ‌های تصویری ایجاد نماییم که در این بخش ما نیز به حمایت مالی اداره یونیسف ضرورت داریم.

از سوی هم بانو الیس اکونگا، چالش‌های که در زمینه تدارکات خریداری دستگاه‌های تولید آکسیجن وجود داشت با رهبری وزارت صحت عامه شریک نموده گفت: ما در تلاش استیم تا روند فراهم سازی دستگاه‌های تولید آکسیجن را در افغانستان سرعت بخشیم.

بانو اکونگا از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر بهبود عرضه خدمات صحی قدردانی کرده و بر همکاری اداره یونیسف با سکتور صحت تاکید ورزید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۹:۴
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه خواهان همکاری بانک جهانی برای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید

چهارشنبه، 26 جوزا 1400

داکتر وحید مجرح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست از راه دور با نماینده‌گان بانک جهانی خواهان همکاری آنان در راستای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید.. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۶:۴
Background image

یک محموله از کیت های اضطراری کشور روسیه از طریق سازمان صحی جهان به افغانستان رسید

سه شنبه 25 جوزا 1400

این محموله شامل کیت های اضطراری است که قبلا از طرف کشور روسیه به سازمان صحی جهان تسلیم داده شده بود که امروز به افغانستان رسید.

در نشستی که به این مناسبت راه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۲۳:۱۸
Background image

موج سوم ویروس کرونا مرگ‌بارتر از موج اول و دوم است

دوشنبه، ۲۴ جوزا ۱۴۰۰

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست استجوابیه مجلس نماینده‌گان اشتراک نموده و در رابطه به وضعیت صحی کشور معلومات ارایه کرد.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS