نشستی به خاطر رسیدگی به چالش‌ها و بهبود عرضۀ خدمات صحی در مرکز و ولایات راه اندازی گردید

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۴:۵۲
نشستی به خاطر رسیدگی به چالش‌ها و بهبود عرضۀ خدمات صحی در مرکز و ولایات راه اندازی گردید

داکتر وحید مجروح معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با مسؤولان صحی مرکز و ولایات، رییسان شفاخانه‌ها، نمایندگان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی، شرکای صحی و سکتور خصوصی در مورد بهبود عرضۀ خدمات صحی و حل چالش‌های شان در این راستا صحبت نمود.

در این نشست نخست رییسان صحت‌عامۀ ولایت‌های بغلان، بدخشان، فاریاب، لغمان، کاپیسا و پکتیکا در مورد ارایۀ خدمات صحی به نیازمندان و مبارزه با ویروس کرونا در ولایات شان به معین عرضۀ خدمات صحی معلومات داده و خواهان رسیدگی به مشکلات شان که در این راستا وجود داشت از سوی رهبری وزارت گردیدند.

معین عرضۀ خدمات صحی ضمن استماع به گزارش‌های کاری رییسان صحت‌عامه، به مسؤولان هدایت داد تا در بخش رسیدگی به مشکلات آن‌ها اقدامات جدی وعملی نمایند.

در ادامۀ نشست داکتر مجروح روی نظارت جدی و دقیق مراکزصحی مرکز و ولایات، بررسی تیم‌های ردیابی بیماران مصاب به ویروس کرونا، بازنگری تشکیل کارمندان صحی، بررسی چک لست نظارت و ارزیابی، نقش رییسان صحت‌عامه و ارزیابی آنان با اشتراک کنندگان صحبت نموده و خواهان اقدامات جدی مسؤولان مربوطه در این راستا گردید.

علاوه بر آن معین عرضۀ خدمات صحی، در مورد نصب آکسیجن پلنت در شفاخانه‌ها، بررسی مشکلات صحی در ولایات و رسیدگی به آن، هماهنگی بیشتر ادارات و نقش گروه‌های آر آر تی با اشتراک کنندگان بحث نموده و تیم های را در این راستا نیز موظف نمود تا اجراهایی که در نظر است صورت گیرد.

از سوی‌هم اشتراک کنندگان نظریات و پیشنهادات خود را برای بهبود ارایۀ خدمات صحی و مبارزه با ویروس کرونا با معین عرضۀ خدمات صحی شریک نموده و وعدۀ همکاری بیشتر را در این راستا سپردند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۲:۱۳
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یونیسف

دوشنبه، 20 ثور 1400

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با بانو الیس اکونگا معاون نماینده یونیسف در افغانستان دیدار و گفتگو نمود.

سرپرست وزارت عامه، در رابطه به تاخیر. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۳:۳۸
Background image

کارکردهای ادارات صحی در پیوند به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت

شنبه، 18 ثور 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز در نشستی کارکردهای ادارات صحی را در مرکز و ولایات مورد بررسی قرار داد.

در این نشست، مسوولان کمیته‌های تخنیکی این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۳:۴۴
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه بر تجهیز مراکز صحی تاکید نمود

پنج‌شنبه، 16 ثور 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز در جلسه بورد این وزارت بر تجهیز مراکز صحی به ویژه نصب دستگاه های تولید آکسیجن تاکید کرد.

داکتر مجروح، ضمن. . .

BACK TO NEWS