ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه افغان جاپان

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۵:۴۰
ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه افغان جاپان

شفاخانۀ کنترل امراض ساری افغان جاپان، یکی از شفاخانههای شهرکابل می‌باشد. این شفاخانه در کنار این که برای باشندگان شهر کابل خدمات صحی ارایه می‌کند، بیمارانی که از ولایات به این شفاخانه رجعت داده می‌شود نیز تحت تداوی قرار می‌گیرند.
در سه ماه نخست سال روان، این شفاخانه 9711 تن مراجعین داشته است. که از این میان 30 تن از آنان بستری گردیده و 9681 تن آن به گونه سراپا تحت تداوی قرار گرفته است
افزون بر این، در این شفاخانه 2967 تن در بخش‌های لابراتوار، اکسری، جن اکسپرت و سایر معاینات طبی تحت معاینه قرار گرفته اند.
شفاخانه نام‌برده دارای بخش‌های، توبرکلوز مقاوم، توبرکلوز حساس، ملاریا، اچ آی وی ایدز، خدمات لابرتواری، اکسری، جن اکسپرت و سایرمعاینات طبی برای بیماران می‌باشد
شفاخانه افغان جاپان درسال 1393 تاسیس گــــــردیده است.این شفاخانه دارای 80 بستر و 72 کارمند می‌باشد.
دسترسی به خدمات صحی حق هر شهروند کشور است و وزارت صحت عامه متعهد بر ارایه خدمات صحی با کیفیت و بهبود وضعیت صحی مردم در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۶:۱۶
Background image

آلودگی هوا و راه‌های مقابله با بیماری‌های ناشی از آن به بحث گرفته شد

وزارت صحت‌عامۀ کشور، نشستی را در رابطه به جلوگیری از آلودگی هوا و بیماری های ناشی از آن در شهر کابل و ولایات راه اندازی نمود.
داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۶:۱۸
Background image

از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

یک شنبه 10 قوس 1398
وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز طی نشستی در تالار این وزارت گرامی داشت به عمل آورد.
هدف گرامی داشت از این روز، بلند بردن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۵:۲
Background image

تفاهم‌نامه هم‌کاری‌های همه جانبه با شورای طبی به امضا رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، تقاهم‌نامه هم‌کاری های همه جانبه را با داکتر نسرین اوریاخیل رییس شورا طبی امضا کرد.
وزیر صحت عامه کشور از هم‌کاری های شورای. . .

BACK TO NEWS