ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه افغان جاپان

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۵:۴۰
ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه افغان جاپان

شفاخانۀ کنترل امراض ساری افغان جاپان، یکی از شفاخانههای شهرکابل می‌باشد. این شفاخانه در کنار این که برای باشندگان شهر کابل خدمات صحی ارایه می‌کند، بیمارانی که از ولایات به این شفاخانه رجعت داده می‌شود نیز تحت تداوی قرار می‌گیرند.
در سه ماه نخست سال روان، این شفاخانه 9711 تن مراجعین داشته است. که از این میان 30 تن از آنان بستری گردیده و 9681 تن آن به گونه سراپا تحت تداوی قرار گرفته است
افزون بر این، در این شفاخانه 2967 تن در بخش‌های لابراتوار، اکسری، جن اکسپرت و سایر معاینات طبی تحت معاینه قرار گرفته اند.
شفاخانه نام‌برده دارای بخش‌های، توبرکلوز مقاوم، توبرکلوز حساس، ملاریا، اچ آی وی ایدز، خدمات لابرتواری، اکسری، جن اکسپرت و سایرمعاینات طبی برای بیماران می‌باشد
شفاخانه افغان جاپان درسال 1393 تاسیس گــــــردیده است.این شفاخانه دارای 80 بستر و 72 کارمند می‌باشد.
دسترسی به خدمات صحی حق هر شهروند کشور است و وزارت صحت عامه متعهد بر ارایه خدمات صحی با کیفیت و بهبود وضعیت صحی مردم در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۵:۲۳
Background image

از روز جهانی فارمسست گرامی‌داشت به عمل آمد

وزارت صحت عامه کشور، از روز جهانی فارمسست به منظور قدردانی از کارکردهای فارمسستان کشور تحت شعار "تحول در صحت جهانی" گرامی داشت به عمل آورد.

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۸:۳۰
Background image

تاكيد وزير صحت عامه بر بلند بردن كيفيت خدمات صحي در كشور

داكتر احمد جواد عثماني سرپرست و نامزد وزير صحت عامه، امروز از «انستيتوت طبي فرانسه براي مادران و اطفال» در کابل ديدن کرد.

داكتر عثماني، از تمام بخش‌های این مرکز صحی دیدن نموده و چگونه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۵:۳۳
Background image

دیدار وزیر صحت عامه با داکتر ریچارد جان برنن رییس پروگرام های صحت حالت اضطرار در حوزه مدیترانه سازمان صحی جهان و هیئت همراه شان

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، طی نشستی با داکتر ریچارد جان برنن رییس پروگرام های صحت حالت اضطرار در حوزه مدیترانه سازمان صحی جهان و هیئت. . .

BACK TO NEWS