راه اندازی نشست مشارکت عامه و خصوصی به منظور جلب سرمایه گذاری در بخش صحت

panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۷:۳۶
راه اندازی نشست مشارکت عامه و خصوصی به منظور جلب سرمایه گذاری در بخش صحت

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، نشستی را تحت عنوان" فرصت‌های سرمایه گذاری در چارچوب مشارکت عامه و خصوصی در سکتور صحت افغانستان" راه اندازی کرد.
بانو دیوه صمد، معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، برنامه مشارکت عامه و خصوصی را یک گام مهم دانست و گفت:« وزارت صحت عامه تعدادی از پروژه‌های مشارکتی را مطابق پلان استراتیژیک روی دست داشت و امر مقام ریاست جمهوری را در مورد نیز اخذ نمود، که می‌توان از پروژه های مشارکتی شفاخانه ۲۰۰ بستر جمهوریت، پروژه مشارکتی شفاخانه ۲۰۰ بستر علی جناح و پروژه کوچک مشارکتی خدمات تشخیصیه و رادیولوژی در شفاخانه عاجل ابن سینا نام‌برد.»
هم‌چنان معین پالیسی و پلان افزود: وزارت صحت‌عامه نخستین نهاد حکومتی است که واحد مشارکت عامه و خصوصی را رسماً در چوکات معینیت پالیسی و پلان ایجاد نموده و مورد حمایت قرارمی‌دهد.
در همین حال داکتر رضوان الله احمد زی، مشاور رییس جمهور در امور صحی، در این نشست گفت:« ما سکتور عامه و خصوصی را مورد حمایت قرار داده و از سرمایه گذاران می خواهیم، در این بخش بیشتر توجه نمایند.»
هم‌چنان بانو لیمه خرم رییس پالیسی مشارکت عامه و خصوصی وزارت مالیه در این نشست می‌گوید، وزارت صحت‌عامه در سال‌های اخیر در راستای ارایه عرضۀ خدمات صحی دست آوردهای خوبی داشته که بسنده نبوده و با راه اندازی برنامه مشارکت عامه و خصوصی می‌تواند به مشکلات موجود رسیدگی نماید.
این نشست به منظور جلب سرمایه گذاری در بخش صحت و رشد سکتور خصوصی در این زمینه راه اندازی گردیده بود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۳:۵۵
Background image

اشتراک وزیر صحت عامه کشور در شصت ششمين نشست حوزه مديترانه‌ای سازمان صحى جهان

این نشست با اشتراک وزرای صحت 22 کشور حوزه مدیترانه، نهادهای بین المللی و سازمان‌های مدنی از 14 تا 17 اکتوبر سال جاری در شهر تهران جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

هدف این نشست بحث و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۲:۵۶
Background image

کمپاین واکسین پولیو به هدف معافیت دهی 8.5 میلیون طفل در افغانستان آغاز گردید

کمپاین فرعی معافیت دهی (SNIDs) به منظور محو پولیو امروز راه اندازی گردید. این کمپاین پنج روزه به هدف واکسین نمودن 8.5 میلیون طفل زیر سن پنج سال در 324 ولسوالی کشور تطبیق می‌گردد.
این. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۶:۲۷
Background image

چگونه‌گی مبارزه با بیماری‌های زونوس مورد ارزیابی قرار گرفت

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، چگونه‌گی مبارزه با بیماری‌های زونوس را طی نشستی مورد ارزیابی قرار داد.
داکتر فدا محمد، پیکان معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در این نشست، گفت:. . .

BACK TO NEWS