دیدار وزیر صحت عامه با داکتر ریچارد جان برنن رییس پروگرام های صحت حالت اضطرار در حوزه مدیترانه سازمان صحی جهان و هیئت همراه شان

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۵:۳۳
دیدار وزیر صحت عامه با داکتر ریچارد جان برنن رییس پروگرام های صحت حالت اضطرار در حوزه مدیترانه سازمان صحی جهان و هیئت همراه شان

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، طی نشستی با داکتر ریچارد جان برنن رییس پروگرام های صحت حالت اضطرار در حوزه مدیترانه سازمان صحی جهان و هیئت همراه شان دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، روی چگونه‌گی آماده‌گی وزارت صحت عامه مبنب بر جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا، آماده‌گی در حالات اضطرار، ارزیابی لابراتوارها، بخش سرویلانس و شفاخانه ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این نماینده‌گان هدف از این سفر شان را تقویت سیستم صحی افغانستان، در حالت اضطرار عنوان نموده اظهار نمودند که قرار است این تیم از لابراتوارها، بخش‌های سرویلانس و شفاخانه‌های کابل و ولایات دیدن نموده و نحو کارکردهای آنان را ارزیابی نمایند.

داکتر احمد جواد عثمانی، از همکاری سازمان صحی جهان مبنی بر تقویت سیستم صحی کشور تشکری نموده و از آنان خواست که بعد از ارزیابی لابراتوارها، مراکز صحی، بخش سرویلانس و چگونه‌گی جلوگیری از ویروس، سفارشات شان را با رهبری وزارت صحت عامه شریک نمایند تا باشد تدابیر بهتر در حالات اضطرار در مراکز صحی گرفته شود.

هم‌چنان سرپرست وزارت صحت عامه، برنامه‌هایش را با این هیئت شریک نموده و خواهان همکاری های بیشتر سازمان صحی جهان در راستای تطبیق آن گردید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS