سرپرست وزارت صحت عامه خواهان صرفه‌جویی در مصرف آکسیجن در شفاخانه‌های خصوصی گردید

Panah_moph
یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۶ - ۱۲:۴
سرپرست وزارت صحت عامه خواهان صرفه‌جویی در مصرف آکسیجن در شفاخانه‌های خصوصی گردید

یک‌شنبه، 16 جوزا 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با نماینده‌گان سکتور خصوصی، از آنان خواست تا در مصرف آکسیجن در شفاخانه‌های خصوصی صرفه‌جویی نمایند.

سرپرست وزارت صحت عامه، کمبود آکسیجن را در شفاخانه‌های کرونا، یکی از چالش‌های عمده برای رسیده‌گی به بیماران کرونا خوانده گفت که طبق اظهارات شرکت‌های تولید کننده‌گان آکسیجن در شهر کابل، شفاخانه‌های خصوصی بیشترین مصرف آکسیجن را دارند.

داکتر مجروح، تاکید نمود که با توجه بر افزایش بیماران در شفاخانه‌های کرونا، وزارت صحت عامه، نیاز به بالون‌های آکسیجن بیشتر دارد و شفاخانه‌های خصوصی مطابق نیاز شان آکسیجن استفاده نمایند و متباقی آن را در اختیار وزارت صحت عامه قرار دهند.

او هم‌چنان‌ به مسوولان ادارات مربوطه هدایت داد تا یک کمیته مشترک را متشکل از سکتور خصوصی ایجاد و نیازمندی‌های شفاخانه‌های خصوصی را با در نظرداشت تعداد مریض، تعداد بالون‌های آکسیجن و توزیع بالون آکسیجن از سوی شرکت‌های تولید کننده‌گان در بازارهای کشور را بررسی نمایند.

افزون بر این، سرپرست وزارت صحت عامه، از تمام شفاخانه‌های خصوصی خواست تا اصول تداوی بیماران کرونا را رعایت نموده و عملکرد شان را مطابق معیارات وزارت صحت عامه و رعایت اصول صحی در واردهای که برای بیماران کرونا اختصاص داده اند اجرا نمایند.

نماینده‌گان شفاخانه‌های خصوصی، هم‌چنان در این نشست نظریات و پیشنهادات شان را در رابطه به رفع چالش کمبود آکسیجن ارایه نموده و بر همکاری همه جانبه شان با وزارت صحت عامه تاکید نمودند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۷/۱۰ - ۱۷:۱۸
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

شنبه، 10 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با نماینده برنامه توسعه‌ای سازمان ملل (یو ان دی پی) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، راجع به ادامه پروژه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۸ - ۲۱:۲۲
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده سازمان بین المللی حفاظت از کودکان

پنج‌شنبه، 8 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با نماینده سازمان بین المللی حفاظت از کودکان(سیو د چلدرن) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود..

در این دیدار،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۵۲
Background image

بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

چهارشنبه، 20 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست اضطراری با داکتر عبدالکریم توتاخیل معاون انسجام اداره امور ریاست جمهوری، نماینده‌گان وزارت رسیده‌گی به. . .

BACK TO NEWS